41. Podobne nuty: EUPHORIA
41. Podobne nuty: EUPHORIA

9,99 zł

Cena regularna: 47,90 zł

Najniższa cena: 47,90 zł

8,12 zł

Cena regularna: 38,94 zł

Najniższa cena: 38,94 zł
szt.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Fakty i mity o perfumach 0
Fakty i mity o perfumach

O perfumach krąży wiele informacji, które od lat przekazywane są pocztą pantoflową, a także powielane są w Internecie. Wśród nich są zarówno fakty, jak i mity, które dzisiaj pragniemy obalić. Jeżeli interesujecie się tematyką perfum, to koniecznie zapoznajcie się z naszym zestawieniem faktów oraz mitów na temat perfum, które są powszechnym elementem w życiu każdego człowieka.

 

  1. Pierwszą kwestią często poddawaną dyskusji jest możliwość używania męskich perfum przez kobiety. To fakt! Ogólnie przyjęty podział na perfumy męskie oraz damskie jest wyłącznie umowny. Każdy z nas preferuje inne zapachy - są zatem kobiety, którym podobają się nuty drzewne oraz ciężkie aromaty. Właśnie dlatego istnieją na rynku perfumy unisex, które doskonale sprawdzają się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

  2. Faktem jest również, że perfumy najlepiej testować rano. Swego rodzaju reset, który zapewniamy naszemu ciału poprzez sen, wpływa bardzo dobrze na wszystkie zmysły - również węch. O poranku jest on zdecydowanie bardziej sprawny i wyczulony na aromaty. Warto także zauważyć, że tuż po otwarciu drogerii jest w niej zwykle mniej klientów, co również wpływa pozytywnie na wybieranie najbardziej atrakcyjnego zapachu.

  3. Czy to możliwe, żeby te same perfumy pachniały inaczej na różnych osobach? Okazuje się, że tak. Mają na to wpływ takie czynniki, jak chociażby rodzaj skóry, geny, temperatura ciała. Różnica w zapachu może być również spowodowana przez przyjmowane leki, dietę oraz stres.

  4. Wiele osób uważa, że perfumy mogą powodować różnego rodzaju przebarwienia na skórze, jednakże idea perfum polega na tym, aby spryskiwać nimi ciało. Warto natomiast zauważyć, że przebarwienia mogą faktycznie wystąpić, jeśli po użyciu perfumy narazimy skórę na silne działanie promieni słonecznych. Wtedy możemy liczyć się z przebarwieniami oraz podrażnieniami, które występują szczególnie u osób odznaczających się skórą wrażliwą.

  5. Prawdą jest, że zapach perfum bardzo długo utrzymuje się na włosach i można je na nich stosować. Należy jednak podkreślić, że długotrwale używane perfumy mogą znacznie obniżyć kondycję włosów i wpłynąć na ich przesuszenie, co spowodowane jest alkoholem zawartym w składzie.

  6. Jednym z mitów na temat perfum jest to, że najlepszym miejscem na ich przechowywanie jest łazienka. Gwałtowne zmiany temperatur, jak również nadmierna wilgoć negatywnie wpływają na ich zapach, a także powodują szybsze psucie się.

  7. Mitem jest także, jakoby perfumy nie miały daty ważności. Na każdym flakonie lub opakowaniu znajduje się data sugerująca, jak długo zapach będzie nadawał się do użycia.

  8. W drogeriach wśród osób testujących perfumy można zauważyć ludzi, którzy rozcierają zapach na nadgarstkach. Z pewnością są oni przekonani, że dzięki temu "uwolni się" prawdziwy zapach perfum. Nic bardziej mylnego, to kolejny mit!

  9. Wiele osób uważa, że testery wyróżniają się dużo intensywniejszym oraz trwalszym zapachem niż perfumy. To również mit. Producenci nie mogą dopuszczać się takich zabiegów, gdyż są one po prostu niezgodne z prawem i wprowadzałyby potencjalnych klientów w błąd.

  10. Czy dobre jakościowo perfumy muszą być drogie? Nie, to także mit. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych, intensywnych oraz długo utrzymujących się na skórze perfum, które nie wiążą się z wygórowaną ceną. Warto pamiętać, że wysokie ceny niektórych modnych zapachów regulowane są przez popyt oraz podaż. Dobrze jest szukać niekoniecznie popularnych aromatów, które będą w sobie łączyć doskonałą jakość oraz atrakcyjną cenę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium